KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15763376

nr 1576 3376

Adolf Säfve

(1860-1922), Sverige

Oljemålning, Kustlandskap. Signerad. Olja på duk, bildmått: 70x50 cm, yttermått inklusive ram: 83x63 cm

Adolf Säfve, svensk målare född Andreasson 1860, död 1922 i Göteborg.

Utrop:

500 kr

Såld:

2.800 kr

måndag 6 november 2023
kl 20:55:22

Adolf Säfve

Läs mer om Adolf Säfve